Aizkari Jūsu veselības sardzē

Aizkari Jūsu veselības sardzē

Aizvien biežāk ir sastopami logi, kuros nav aizkaru un tilla. Parasti, no šiem pierastajiem atribūtiem atsakās lielo logu īpašnieki, kuriem no logiem paveras skats uz gleznaino pilsētu vai tās apkārtni. Mediķi šādu tendenci neatbalsta, argumentējot ar to, ka aizkari – tas nav tikai interjera priekšmets, bet arī veselības aizsardzības nepieciešamā sastāvdaļa.

Ārstu viedoklis

Elektroniskais žurnāls „Veselības Vēstnesis” sniedz ārstu domas par aizkaru nepieciešamību. To galvenais mērķis – novērst pārmērīgas saules gaismas iekļūšanu telpās, tāpat arī ultravioletā starojuma iekļūšanu, kurš pastāvīgas un intensīvas iedarbības rezultātā var provocēt vēža attīstību. Tāpat, aizkari un tills aiztur netīrumu un putekļu daļiņu iekļūšanu telpās, automašīnu izplūdes gāzes, kuras nāk no ielas un var izraisīt klepu un alerģiju. Tie kalpo, ka papildus aizsardzība pret caurvējiem, kuri nav redzami, taču to pastāvīgā iedarbība var izraisīt saaukstēšanos, nervu iekaisumus. Daudzstāvu ēku pirmajos stāvos aizkari ir nepieciešami, jo rada vakaros arī drošības sajūtas mājā, kā arī drošības un nepieejamības sajūtu zemapziņā, aizsargājot Jūsu privāto telpu un pārvēršot māju par nepieejamu cietoksni.

Aizkari nedaudz pieklusina pilsētas trokšņus un veicina labāku atpūtu, neredzami aizsargājot Jūs un Jūsu mieru no spilgtās laternu gaismas, kura var izraisīt miega traucējumus. Cilvēki to bieži neņem vērā, taču gaismas atspīdumi un ēnu kustība uz sienām ne vienmēr labvēlīgi ietekmē mieru un relaksāciju. Īpaši šī problēma ir lielo megapolisu iedzīvotājiem, kur ielu apgaismojuma līmenis naktīs ir daudz spilgtāks, nekā mazpilsētās. Bieži vien tas traucē pilnvērtīgi atpūsties, kā rezultātā cilvēks pat pēc astoņu stundu miega jūtas noguris un nomākts. No šīm nepatikšanām var izvairīties, apvienojot telpu dekorēšanu ar komforta radīšanu, veicot pareizu aizkaru izvēli Jūsu guļamistabā. Aizkari izteiksmīgi papildinās telpas dizainu un nodrošinās atbilstošu mājīgumu.

Svarīgs interjera priekšmets

Nevajadzētu pat rasties šaubām, vai ir vajadzīgi aizkari – tas ir svarīgs interjera priekšmets, kuru noteikti nedrīkstētu aizmirst daudzu iemeslu dēļ, un mēs izstāstījām tikai par dažiem no tiem. Tāpat, svarīgi ir aizkaru audumi: ārsti neiesaka izmantot aizkarus, kuri izgatavoti no sintētiskiem materiāliem.

Aizkari stāvēs Jūsu miera sardzē, taču arī viņiem ir nepieciešama aprūpe – lai viņi varētu pilnvērtīgi veikt visas savas funkcijas, tos nepieciešams savlaicīgi mazgāt un atsvaidzināt. Tad viņi pastāvīgi priecēs acis un aizsargās māju, turpinot būt par uzticamu robežsargu starp ielas trokšņiem un Jūsu cietoksni. Izvēloties aizkarus, labāk dot priekšroku izstrādājumiem, kuri labi pārcieš mazgāšanu un tvaicēšanu. Tas ievērojami atvieglos rūpes par tiem un padarīs izmaksas mazākas.

Mūsu salonā Spolīte ir pasūtāma aizkaru šūšana. Pie mums Jūs varat patstāvīgi izvēlēties materiālu un dizaina īpatnības, lai aizkari pildītu ne tikai savas tehniskās funkcijas, bet arī kļūtu par Jūsu telpu interjera neatņemamu sastāvdaļu.